buy window 10 key online Here you will get the 100% Genuine Windows 10 Product Activation Keys, Office 2016 Product Keys. Windows 8.1 Product keys are on promotion buywindows10key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale buy Office Professional 2013 Key http://www.productkeysale.com buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key buy cheap office 2013 key purchase Windows 10 Professional key

psineček výběžkatý

(Agrostis stolonifera)
Agrostis stolonifera
Agrostis stolonifera

Obecná charakteristika:

  • Výběžkatá tráva s nadzemními výběžky
  • Čepel 1,5–2 mm široká (liší se podle odrůdy)
  • Doba klíčení osiva 15–25 dnů, v závislosti na podmínkách
  • Vytváří velmi hustý travní drn (podmínkou je intenzivně kosený trávník)
  • Je vhodný pro všechny typy půd (podmínkou úspěšného pěstování na greenech je vyvážená výživa, pravidelná vertikutace a aerifikece spojená s pískováním)
  • Dobře snáší chlad i mírné zastínění, vyžaduje dostatečný přísun vody
  • Snáší velmi nízké sečení na výšku 3–4 mm
  • Využívá se především v monokultuře na greenech golfových hřišť

Cobra Nova

Cobra Nova je velmi kvalitní odrůda psinečku výběžkatého, která je určená především pro jamkoviště golfových hřišť, ale lze ji použít i na odpalištích, fairwayích pro kroketové trávníky nebo tenisové kurty. Snáší velmi nízké sečení (3–12 mm). Dobře odolává napadení dolarovou skvrnitostí (dollar spot) a brown patch (Rhizoctonia Blight), kterou způsobuje patogen Rhizoctonia solani. V průběhu zimního období si udržuje hezkou barvu. Na jaře rychle obrůstá a dostává se tak do dobré kondice.

CY 2

Je jedna z nejkvalitnějších odrůd psinečku výběžkatého – elita mezi psinečky. Je určená pro jamkoviště golfových hřišť, ale lze ji použít i na odpalištích a fairwayích a na stanovištích s horšími světelnými podmínkami. Má vynikající toleranci k nízkému sečení (3–12 mm). Vykazuje výborné výsledky v testech STRI v Anglii, v USA, ale i ve Skandinávii. Má vysokou odolnost proti napadení dolarovou skvrnitostí (dollar spot) a brown patch (Rhizoctonia Blight), kterou způsobuje patogen Rhizoctonia solani.

PENN A-1

Odrůda psinečku výběžkatého PENN A-1 vytváří velmi kvalitní hrací povrch jamkovišť golfových trávníků. Velmi dobře se prosazuje proti plevelům, především proti zaplevelení lipnicí roční, kterým nedávná prostor k růstu. Snáší velmi nízké sečení (3–10 mm). Má tmavě zelenou barvu, vynikající toleranci k letním přísuškům, zimnímu chladu a houbovým chorobám. Velmi dobře odolává zátěži. V průběhu zimního období si udržuje vynikající barvu. Na jaře rychle obrůstá a dostává se tak do velmi dobré kondice.

PENN G-6

Odrůda PENN G-6 je jedna z nejkvalitnějších odrůd psinečku výběžkatého. Je určená především pro jamkoviště golfových hřišť. Jedná se o klasickou variantu osevu golfového greenu, ale lze ji použít i na odpalištích a fairwayích. Má středně zelenou barvu, vynikající toleranci k letním fuzariózám a listovým skvrnitostem. Dobře odolává napadení dolarovou skvrnitostí (dollar spot). Velice dobře se adaptuje na stanovištích s horšími světelnými podmínkami.