Květnaté louky

Květnatá louka

Biotopní květnaté louky představují moderní alternativu k intenzivně udržovaným, krátce střiženým okrasným nebo sportovním trávníkům.

Jedná se o společenství trav, lučních květin a bylin, které lze zakládat na heavy-rafech nebo mezi jednotlivými jamkami, tj. na plochách které nejsou využívány pro golfovou hru. Založením květnaté louky na části golfového hřiště obohatíte své okolí pohledem na řadu zajímavých, barevně kvetoucích rostlin, vybraných a namíchaných výhradně z půdní květeny České republiky.

Péči o květnatou louku provádíme pouze sečením jedenkrát, až maximálně třikrát ročně. Louku ani nehnojíme, abychom nepodpořili růst širokolistých nitrofilních rostlin (např. šťovík, kopřiva, mochna, rdesno apod.), které by potlačily společenství trav, ostatních lučních květin a bylin zastoupených ve směsi.

V naší nabídce najdete dvě základní varianty květnatých lučních směsí. Obě tyto varianty obsahují 30% složku trav a 70% složku květin a bylin.

květnatá louka GL01

Směs lučních květin a bylin určená pro mezofytní stanoviště (tj. plochy s vyrovnaným vláhovým poměrem). Stanoviště ani příliš suchá ani příliš vlhká.

květnatá louka GL02

Směs lučních květin a bylin určená pro výsušná stanoviště, tj. plochy na suchých a slunných místech.


Katalog ke stažení zde.Vloženo: 06.02.2015