Nově zařazené odrůdy

Putting green

V letošním roce společnost AROS-osiva opět rozšířila svou nabídku řady produktů Greenkeeper o nové odrůdy, které jsou evropskou, ale i světovou špičkou. Tyto odrůdy byly vybrány na základě evropských testů a doporučení a na základě vlastních výsledků polních pokusů v Žatci. Z této nabídky si vám dovolujeme představit následující tři špičkové odrůdy.

lipnice luční – Limousine

Světová jednička mezi lipnicemi lučními. Vytváří nízký, velmi hustý, jemný trávník tmavě zelené barvy. Je určená pro sportovní trávníky s vysokou tolerancí k zátěži a rychlou schopností regenerace. Velmi dobře odolává napadení plísní sněžnou, letním přísuškům a zimním holomrazům.

kostřava drsnolistá – Mentor

Je osvědčenou extrémně suchomilnou kostřavou drsnolistou. Vytváří hustý, velmi jemný trávník středně až tmavě zelené barvy. Je odolná vůči napadení plísní sněžnou a rzí travní, vhodná především na dráhy a roughy golfových hřišť.

psineček výběžkatý – CY 2

Je jedna z nejkvalitnějších odrůd psinečku výběžkatého – elita mezi psinečky. Je určená pro jamkoviště golfových hřišť, ale lze ji použít i na odpalištích, fairwayích a na stanovištích s horšími světelnými podmínkami. Má vynikající toleranci k nízkému sečení (3–12 mm). Vykazuje vynikající výsledky v testech STRI v Anglii, v USA, ale i ve Skandinávii. Má vysokou odolnost proti napadení dolarovou skvrnitostí (dollar spot) a brown patch (Rhizoctonia Blight), kterou způsobuje patogen Rhizoctonia solani.Vloženo: 10.01.2012