AROS-osiva Golf Cup 2011

AROS-osiva Golf Cup 2011

Ve III. ročníku golfového turnaje společnosti AROS-osiva se o vítězství utkaly na dvě desítky hráčů. Pestrý program v poděbradském resortu obsahoval také přednáškový blok a venkovní firemní prezentace. Za teplého a slunného počasí si nejlépe na svém domácím hřišti vedl head greenkeeper Josef Čepek, kterému se tak ve zkrácené hře na 9 jamek podařilo obhájit loňské vítězství.

„Řekl bych, že obtížnost našeho hřiště spočívá především v kombinaci stromů s vodními překážkami. Den mi sednul a potěšilo mě, že jsem za sebou nechal třeba i tak výborného hráče, jakým je molitorovský Miroslav Jirousek (vyhrál I. ročník – pozn. redakce). K mému greenkeeperskému životu patří hraní golfu tak nějak přirozeně. Mnohé jsem se díky němu naučil. Především technické záležitosti „jak se například chová mokrý green“ je výborné znát z aktivní hráčské zkušenosti. Než jsem se začal s greenkeepingem, tak jsem hodně hrál. Byl jsem s českou reprezentací v roce 1989 ve Walesu. Teď ani pořádně netrénuji. Hole držím v ruce málo, nejčastěji o sobotách a nedělích.“ Druhé místo obsadil Miroslav Jirousek a třetí skončil Jiří Kodeš.

Profese jako poslání

Dopolední přednáškový blok se konal v prostorách místní klubovny postavené v rondokubistickém stylu (rok 1922), kde se vedle recepce nachází také restaurace a indoor se simulátorem. Podobně jako loni vystoupil se zajímavou odbornou přednáškou Současné možnosti a perspektivy ochrany trávníku doc. Ing. Bohumír Cagaš, CSc. z Výzkumné stanice travinářské Zubří (s ČSG spolupracuje od samého začátku). „Ze setkání s greenkeepery, ať už na seminářích nebo během neformálních diskusí, si vždycky odnáším pocit, že mají o svou práci zájem a snahu se zdokonalovat. Je mi sympatické, že neberou svou profesi jako profesi, ale spíše jako poslání.“ Upozornil posluchače mj. na skutečnost, že Státní rostlinolékařská správa se začíná zabývat kontrolou používání pesticidů na golfových hřištích, což dosud nedělala.

Profesionální přístup

Přednáškový blok uzavřel Ing. Jiří Novotný, který ve svém vystoupení představil sortiment a novinky společnosti AROS-osiva (se sídlem v Praze a výrobním závodem v Klášterci nad Ohří), která na trhu travního semenářství působí už více než 20 let. „Díky zkušenostem a týmu odborníků Vám dnes můžeme nabídnout nejen široký sortiment kvalitních travních směsí, osiv, travních hnojiv, ale i profesionální přístup a poradenství týkající se problematiky zatravňování. Naše produkty a služby si tímto získaly řadu spokojených zákazníků doma i v zahraničí,“ řekl doslova.

Dodejme, že česká výrobně-obchodní společnost AROS-osiva s.r.o. je členem Českomoravské šlechtitelské a semenářské asociace (ČMŠSA) a své produkty vyrábí a dodává podle mezinárodní normy systému managementu jakosti ISO 9001:2009. Vyrábí mj. několik desítek travních směsí, které jsou podle účelu použití a velikosti osévané plochy členěny do několika produktových řad. Všechny odpovídají požadavkům na odrůdovou pravost, čistotu a klíčivost a jsou sestaveny z druhů a odrůd povolených v Evropské unii.

Doma i v zahraničí

S produkty společnosti AROS-osiva se lze setkat na trhu v tuzemsku, kde k největším golfovým odběratelům patří např. Golf Konopiště, Golf Club Poděbrady, Beroun Golf Resort, Golf Club Molitorov u Kouřimi (mimochodem, jedna z mála osmnáctek, kde si můžete zahrát bez handicapu), ale i v mnoha zemích Evropské unie a mimo ni.
Jiří Novotný představil dále ve své přednášce konkrétní profesionální travní směsi pro jednotlivé části golfových hřišť, které společnost vyrábí pod obchodním označením Greenkeeper®. Jejich dodání v 5 kg, 10 kg a 20 kg papírových pytlích firma garantuje do 3 až 7 pracovních dní. K letošním novinkám společnosti bezesporu patří nově zařazená profesionální trávníková hnojiva a katalog pro golfové a fotbalové trávníky, který si lze objednat na níže uvedeném kontaktu. Venkovní prezentace proběhly pod přívětivou modrou oblohou. Špičkové profesionální stroje pro údržbu trávníků předvedli zástupci firmy ITTEC s.r.o., trávníkové koberce Zahradnictví Vít Munzar z Hradce Králové a robotické sekačky společnost KOBRA kovo. Ať žije AROS-osiva Golf Cup 2012!

Časopis Green 4/2011Vloženo: 10.01.2012